Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Historie

Společnost LICON s.r.o. vyrábí otopná konvektorová tělesa značky Licon. Tradici ve výrobě radiátorů převzala od společnosti Likov Liberec a úspěšně tím navázala na 40 letou tradici ve výrobě konvektorových těles. Významným bodem v historii společnosti LICON byla integrace do společnosti KORADO, a.s..

KORADO a.s. je předním evropským výrobcem ocelových deskových, koupelnových a designových radiátorů. Jedná se o českou společnost působící na trhu již 20 let a své produkty během této doby dodala do více než 45 zemí celého světa. Společnost KORADO, a.s. je od roku 2013 výhradním prodejcem konvektorů LICON v České republice a na Slovensku. Více informací k produktům, včetně cen a dostupnosti naleznete na www.korado.cz.

Casova-osa-co-dal-cz
Co dál ???

I nadále budeme zlepšovat produkty za použití nejmodernějších technologií, využívat své zkušenosti i znalosti získané během 55 let výroby konvektorů.

Casova-osa-2024
2024

Jednou z hlavních novinek, které přinášíme do našeho rozšířeného produktového portfolia v roce 2024, jsou rekuperační jednotky. Tyto jednotky nabízejí efektivní a udržitelné řešení pro zlepšení kvality vzduchu a optimalizaci energetického využití v budovách.

Casova-osa-2023
2023

Společnost rozšířila svou nabídku o nové nástěnné konvektory s nucenou konvekcí, které dosahují vysoké účinnosti i při nízkých teplotních spádech. Tyto inovativní výrobky, spadají do skupiny  "Heat pump synergy" a jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální tepelný komfort ve spojení s  tepelnými čerpadly a posilují tak efektivitu vytápění v domácnostech i komerčních prostorách.

Casova-osa-2022
2022

Významné rozšíření portfolia lavicových konvektorů KORALINE, jehož součástí jsou i nové typy se zaměřením na bezpečnost, design a vysoký výkon. A řady KORAWALL  s ventilátorem, který umožňuje chlazení a je vhodný i pro nízkoteplotní systémy.

Casova-osa-2020
2020

Představena inovovaná řada podlahových konvektorů KORAFLEX pro topení, chlazení a dochlazování

přehled
2018

Nástup nové generace moderních konvektorů a významné rozšíření produktového portfolia.

KORADO_fabrika
2013

Zásadním rokem ve vývoji společnosti byl rok 2013, kdy se LICON HEAT stal součástí skupiny KORADO a doplnil tak její nabídku otopných těles. Díky této akvizici se konvektory LICON dostaly k mnoha dalším zákazníkům z celého světa. Více informací o společnosti KORADO, a.s. naleznete na www.korado.cz 

licon_fabrika
2009

V roce  2009 se  společnost Licon přestěhovala do nového  moderního výrobního závodu v průmyslové zóně Sever v Liberci. V současné době výrobní závod disponuje 2400 m2 výrobní plochy a 1000 m2 skladovací plochy. Nový objekt tak nejen perfektně slouží k výrobě kvalitních, moderních a funkčních konvektorů, ale zároveň firmu důstojně reprezentuje svým moderním vzhledem, vnitřním uspořádáním a dobrou dostupností.

milník 2004
2004

Rok 2004 přinesl kompletní transformaci společnosti. Nejviditelnější byla změna názvu z původního LIKOV na LICON HEAT s.r.o. Proběhla však také úplná produktová revoluce, na trh byl uveden nový výměník a zahájena byla také nová obchodní strategie pro export.

Koraflex
1995

Rok 1995 byl ve znamení modernizace produktového portfolia, což zahrnovalo také počátek výroby podlahových konvektorů, které významně obohatily nabídku designového řešení pro náročné zákazníky.
 

Unikontherm 1
1968

V roce 1968 byla v Liberci zahájena výroba ocelových konvektorů pod značkou LIKOV. Konvektory byly prodávány pod označením UNIKONTHERM a ihned si získaly své místo na trhu s otopnými tělesy.

Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.